Klub Krótkofalowców SP5PSL przy Zespole Szkół w Zegrzu, ul. Oficerska 3, 05-131 Zegrze, Rok założenia 1965, Since 1965

Regulamin SP5PSL

Sprawozdanie z działalności SP5PSL 2005-2007

Koncepcja działalności SP5PSL w nowej siedzibie

Po staraniach, dzięki ogromnej przychylności Władz Klubu Żołnierskiego Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki (CSŁiI) udało się pozyskać dla Klubu nową siedzibę w zabytkowym Kasynie, którego działalność od 1 stycznia zlikwidowano, a budynek Kasyna przekazano w użytkowanie dla Klubu Żołnierskiego. CSŁiI.
Tutaj fotogalerie - historyczne zdjęcia Kasyna.
Tutaj fotogalerie z grilla krótkofalarskiego przed kasynem w czerwcu 2007.
         Historycznie rzecz ujmując "historia zatoczyła koło" bo Klub SP5PSL miał już wcześniej swoją siedzibę w Kasynie - w latach 70-tych. Aktualnie Klub otrzymał pomieszczenie o wymiarach (+/-) 5x5m, które wymaga odmalowania i wymiany szyb w jednym oknie oraz  instalacji kaloryfera. Jest to pomieszczenie po byłej chłodni Kasyna. Pomieszczenia wykorzystywane przez Klub Żołnierski mają wiele zalet jak chociażby sala projekcyjna na 50 miejsc - z rzutnikiem do komputera, którą można wykorzystywać do szkoleń czy spotkań koleżeńskich.
          25 lipca zdemontowano anteny ze Szkoły - delty 1.8 MHz i 3.5 MHz i przeniesiono je do Kasyna. W środę 30 lipca planujemy rozwieszenie przynajmniej delty na 3.5 MHz, przeniesienie transceivera oraz stołu operatorskiego. Zależy nam na starcie w zawodach "W hołdzie Uczestnikom Powstania Warszawskiego 1944" - w dniu 1 sierpnia.
            W dalszej kolejności nastąpią instalacje delty na 1.8 MHz, anteny 14 AVQ - dar Tadka SP5NHK (jest to GP produkcji "radomskiej" 7, 14, 21 i 28 MHz z długimi przeciwwagami) oraz instalację anten na UKF - GP (od Bogdana SQ5UC) oraz anteny 13B2 (patrz opis niżej) dar Romana SQ5DAT.
A także ramki pracującej od 7 do 28 MHz
Do prac antenowych zgłosili akces:
 - Marian SP5CNA, Tadek SP5NHK, Tadek SP5GQI - koncepcja rozmieszczenia anten,
 - Janusz SP5JXK (chodzenie po dachach),
 - Łukasz SP5WLO, Marek SP5COR, Hubert  - pomoc "na dole".
Dopiero po rozwinięciu i dostrojeniu anten przystąpimy do zrobienia  wystroju wnętrza klubu. Powyższe zamierzenia wymagają wielu zabiegów organizacyjnych jak chociażby uzyskania formalnego dostępu do pomieszczeń Kasyna w czasie weekendów, a wtedy "ruszamy" ze szkoleniem Młodzieży. (sp5jxk 28-07-2008)

Start Witryny SP5PSL - 24-12-2005 - projekt: Szablonownia, adaptacja sp5jxk